Top 5 aukščiausi pastatai pasaulyje

Top 5 aukščiausi pastatai pasaulyje

Moderniosios technologijos ir besiplečiantis statybų ir konstrukcijos sektorius leidžia žmonėms statyti itin aukštus gyvenamuosius pastatus – dangoraižius. Dangoraižiai ne tik miestui suteikia išskirtinumo ir papildomo žavesio, tačiau yra naudingi miesto infrastruktūrai bei darbo rinkai. Daugumoje tokių pastatų puse aukštų priklauso būtent biuro patalpoms. Šios patalpos paskatina užsienio kapitalo įmonių investicijas, vietinių įmonių augimą bei didėjantį darbo vietų skaičių mieste. Šiame straipsnyje pristatysime 5 šiuo metu pilnai pastatytus ir veikiančius aukščiausius pasaulio pastatus bei jų paskirtį.

  • 5. One World Trade Center

One World Trade Center

5 vietoje aukščiausių pastatų vietoje yra „One World Trade Center“ biuro ir ofiso tipo patalpų pastatas Niujorke, Manhetene. Šio pastato aukštis 541 metras, baigtas statyti 2013 metais, o atidarytas 2014 metais. Svarbu paminėti, kad pastatas yra būtent toje vietoje, kur 2001 09 11 buvo įvykdytas teroro išpuolis Jungtinėse Amerikos Valstijose ir buvo sugriauti du bokštai, dar vadinami dvyniais. Šis pastatas yra tarsi pagerbimas žuvusiems per siaubingą teroro išpuolį rugsėjo 11 d. Šiame pastate galite rasti ir specialias sales, kurios ir yra skirtos prisiminti ir pagerbti žuvusius per teroro išpuolį.

Pasatą sudaro 104 aukštai, jame yra 73 liftai. Šio pastato statybos kainavo 3,9 milijardus Jungtinių Amerikos valstijų dolerių – tai yra vienas brangiausių pasaulio pastatų per visą istoriją.

  • 4. Abraj Al Bait“

Abraj Al Bait

„Abraj Al Bait“ pastatas angliškai yra verčiamas „ The Towers of the House“. Šis pastatas pastatytas 2011 metais Saudo Arabijoje, Meca mieste. Šio pastato pagrindinė paskirtis apgyvendinamoji. Kitaip tariant tai yra vienas prabangiausių Saudo Arabijos viešbučių. Pastatas įžymus tuo, kas viršuje yra įmontuotas itin didelis laikrodis, kuris yra tapęs tarsi viso miesto simbolio ir turistų mėgstamu eksponatu.

Pastatą sudaro 120 aukštų, 96 liftai, o pastato kaina siekia apie 15 milijardų Jungtinių Amerikos Valstijų dolerių. Be to, „Abraj Al Bait“ yra trečias aukščiausias pastatas Azijoje.

  • 3. KVLY – TV mast

KVLY – TV mast

Trečioje vietoje randame, kiek keistai, bei visiškai skirtingos reikšmės ir kategorijos pastatą Jungtinės Amerikos Valstijose. Šis pastatas yra TV ir elektros skirstytojas Šiaurės Dakotoje. Pastatas pastatytas net 1963 metais. Šio pastato aukštis siekia 628 metrus.

  • 2. Tokio Skytree

Tokio Skytree

Tokio Skytree taip pat yra televizijos ir ryšio skirstytojas, tačiau iš savo struktūors labiau primenantis Vilniaus televizijos bokštą. Pastatas baigtas statyti 2012 metais jo aukštis 634 metrai. Šiame statinyje įrengtas restoranas su apžvalgos ir stebėjimo aikštele, kuris yra 452 m aukštyje. Pastato vertė siekia 600 milijonų Jungtinių Amerikos Valstijų Dolerių.

  • 1. Burj Khalifa

Šis pastatas tikriausiai yra pats įspūdingiausias žmonijos inžinerijos ir konstrukcijos kūrinys per visą istoriją. „Burj Khalifa“ pastatytas 2010 metais, šio pastato aukštis net 828 metrai. Pastatas esantis pačiame Dubajaus centre naudojamas tiek biuro patalpoms, tiek taip pat čia yra įsikūręs itin didelis prekybos centras, viešbutis bei privatūs butai viršutiniuose pastato aukštuose. Pastato kaina palyginus su kitais objektai itin maža – 1,5 milijardo Jungtinių Amerikos Valstijų dolerių. Šis pastatas užfiksavo daugybę pasaulio rekordų: aukščiausiai esantis restoranas, aukščiausiai esantis naktinis klubas, daugiausiai aukštų turintis pastatas – 211 ir t.t

Jeigu būsite bent viename iš aukščiau išvardintų miestų, rekomenduojame būtinai aplankyti ir pažiūrėti šiuos statinius gyvai. Kad susidarytumėte bendrą įspūdį, Lietuvos aukščiausio pastato – Televizijos bokšto aukštis yra 364 m (antena), realus matomas ir naudojamas aukštis 165 metrai.

Jeigu mėgstate ir jus domina Lego žaidimai, siūlytume įsigyti, Lego Architecture serijos konstruktorius tarp kurių yra ir žymiausių pasaulio pastatų.