Kaip Pastatyti Dangoraižį?

Kaip pastatyti dangoraižį

Pirmiausia, ar žinojote, kad yra skirtumas tarp dangoraižio ir bokšto? Dangoraižis yra pastatas, o pastatas yra gyvenamasis plotas. Dangoraižis yra dauguma atvejų istorinis ar gyvenamasis  pastatas.

Skirtingai nuo dangoraižio tipo pastato, bokštas yra paprasčiausiai aukštesnė statybos struktūra. Bokštas nėra pastatytas gyventi, bet gali būti naudojamas ir kitoms funkcijoms.

Štai kodėl nematote tokių bokštų, kaip Tokijo skydelis ar „CN Tower“, esančių aukščiausių pasaulio pastatų sąraše.

Kaip pastatyti dangoraižį?

Jei turėčiau pastatyti dangoraižį, nuo ko pradėti?

Na, be to, kad reikia turėti ir užsidirbti pinigų tokiam statiniui, papildomai, turėtumėte apsvarstyti šiuos dalykus:

Pagrindai

Struktūra turi būti pakankamai stipri, kad išlaikytų didžiulį svorį.

Dangoraižis turi sugebėti atsispirti stipriam vėjui ir žemės drebėjimams.

Turi būti atsižvelgta į specialias saugumo priemones, pvz., Priešgaisrinę apsaugą ir lengvą evakuaciją.

Dangoraižis turi būti patogus visiems.

Turi būti prieinamos įvairios komunalinės paslaugos.

Dangoraižio statybai reikia ne tik inžinierių ir architektų, bet ir kūrėjų, ekonomistų, rinkodaros specialistai, kurių darbas marketingo paslaugos ir seo optimizavimas bei reklama siekiant skleisti žinią ir daugelio kitų žinių bei įgūdžių!

Nėra tikslaus metodo dangoraižių statybai, bet čia yra bendros gairės:

Žaliavos

Mes statome daugumą dangoraižių su arba gelžbetonio (dažnai Vankuveryje), ar plieno sijos ir kolonos. Gelžbetonis iš esmės yra betono, išpiltas aplink plieninius strypelius visame pastate. Plieniniai strypai suteikia papildomos naudos betonui, todėl pastatas gali atlaikyti bet kokį lenkimą, kurį sukelia vėjas.

Gelžbetonis arba plieninės sijos ir kolonos veikia kaip dangoraižio skeletas.

Be kaulų, daugybė kitų medžiagų yra naudojamos dangoraižio vidaus konstrukcijai padengti ir atrodyti gana, pavyzdžiui, stiklo, gipso, aliuminio, granito ir marmuro.

Dizainas

Pirmasis dalykas, kurį galite pastebėti apie dangoraižį, yra jo įspūdingas išorinis vaizdas, kuris pakyla į dangų. Tačiau po blizgiu stiklu ir išgalvotu išvaizda visi dangoraižiai yra inžinerijos vartai.

Pagrindinis dalykas, kurį inžinieriai turi apsvarstyti, yra vėjo jėga. Kadangi vėjo jėga daro įtaką dangoraižiui daugiau nei jo svoris, inžinieriai turi užtikrinti, kad dangoraižis nesugrūsta stipriu vėju ar nepasikeis pakankamai, kad pakeltų nepatogumus.

Ar žinojote, kad dangoraižiai keičia svyruoja apie keletą metrų? Tiesą sakant, jei buvote „Burj Khalifa“ aukštutiniame aukšte, jūs galėtumėte jausti, kad pastatas lėtai pasislinktų pirmyn ir atgal, apie du metrus!

Bet nesijaudinkite! Pastato dizainas leidžia šį judėjimą taip, nepaisant to, kad jūsų protas sako jums kitaip, jūs būtumėte visiškai saugūs. Tiesą sakant, mega aukštų dangoraižių modeliai yra išbandomi vėjo tuneliuose, siekiant ištirti stipraus vėjo poveikį. Jie taip pat išbando pasikeitusių vėjo modelių padarinius, kuriuos sukėlė naujas dangoraižis, esamuose pastato rajonuose.

Statybos procesas

Pirmasis dalykas, kurį reikia pastatyti, yra pagrindas ar pastato dalis, esanti žemiau žemės. Tai padės palaikyti aukščiau nurodytą pastatą ir tai yra pats svarbiausias komponentas. Pastatas turi turėti tvirtą pagrindą, kad likusieji galėtų atsilaikyti nuo elementų.

Antrasis karkasas. Tai virš žemės dalis – pastato aukštai. Išorinės sienos pritvirtina pastatą, pritvirtindamos plokščių medžiagas, tokias kaip metalas, stiklas ir akmuo, prie konstrukcijos struktūros.

Galiausiai interjeras susideda iš visų tipiškų komunalinių paslaugų, įskaitant pastatytas tualetas, apšvietimo ir šildymo sistemas. Interjero dizainas taip pat pabrėžia dangoraižio eleganciją.

Ar žinojote, kad statyti „Burj Khalifa“ buvo pakviesta 12 000 statybininkų? Darbas baigėsi po 22 milijonų valandų!