Kaip išvengti auksčio baimės?

Akrofobija

Aukščio baimė: Yra keletas baimių, siaubingų, tvirtų, viena iš jų – aukščio baimė. Mažai žmonių, aplamai, planetoje gyvena be jokios akrofobijos ir mes netgi nežinome, kad tie vaikinai yra laimingi, o gal ir neišduoda savo baimių! Galų gale, baimė yra kur kas daugiau, negu mato akys.

Pažink savo priešą.

Graikai, buvo ta tauta, kurie pirmą kartą pavadino šį reiškinį. Graikijoje ‘acron’ reiškia aukštį ir ‘fobos’ reiškia baimę. Kadangi baimė dėl aukštumų yra viena pagrindinių baimių žmoguje, tai beveik kiekvienas turi bent lengvą jos formą. Tyrėjai pagrįstai įsitikinę, kad akrofobija yra evoliucinis bruožas, kuris ​​gali pakenkti mums mėgautis gyvenimu tam tikrose vietose. Ši baimė saugo jus nuo aukštų pastatų, uolų ir tiltų briaunų (išskyrus atvejus, kai, žinoma, esate saugus).

Mūsų natūralus nepasitikėjimas aukštumomis yra natūralus saugumo efektas. Dėl to kyla daug problkemų su slidinėjimu, oro baliono kilimu, tramplino sporto salėje ar tokių dangoraižių kaip Burj Khalifa, tai jūsų gyvenime prideda papildomų prieskonių.

Tačiau kai kurie žmonės patiria ekstremalią šios fobijos formą. Šiems žmonėms beveik fiziškai neįmanoma važiuoti tiltais, vaikščioti šalia didelio lango aukščio pastate arba lipti kopėčiomis.

Kaip tai atrodo?

Kadangi akrofobija yra faktinė būklė, ji turi faktinių simptomų. Jūs beveik neabejotinai išgyvenote juos kažkur pro savo gyvenimo nuotykius.

Fiziniai požymiai:

Įkvėpimas, galvos svaigimas, silpnumas, per didelis prakaitavimas, raumenų įtempimas, drebulys, širdies plakimas, pilvo skausmai, pykinimas ir galvos skausmas.

Psichologiniai simptomai:

Panikos; ūmus nerimas ir kiti akivaizdūs panikos priepoliai.

Tu turi tai įveikti.

Pažiūrėkime, kaip mes galime išspręsti akrofobijos problemą, kuri gali prisitaikyti prie mąstymo. Čia yra penki būdai, kaip protingai spręsti problemą.

  1. Paruoškite save.

Jei žinote, kad būsite susidūręs su akrofobiniais simptomais, pasiruoškite susitikimui.

  1. Pratinkitės prie to iš lėto.

Apšvietę psichologai rekomenduoja, kad žmonės susidurtų su savo baimė, bet kad jie nuolat elgtųsi jais savo tempu. Jei norite tęsti, nustatykite nedidelius tikslus, pvz., Kasdien dirbdami, ar keliaudami metru arčiau tam tikro aukščio kol pasieksite jį

  1. Vizualizuokite sėkmę.

Kai akys užmerktos, išsamiai išnagrinėkite visas saugumo priemones, kurios supa tave situacijoje, kurią ketinate save įvesti. Pajusite barjero, įtvarų ar prietaiso tvirtumą; praslyskite su ranka palei turėklą. Leiskite šiems jausmams nuversti į savo pasąmonę, kur jie gali jums padėti, kai jūsų širdis pradeda permušinėti.

  1. Įkvėpkite.

Nerimo sukeliančios situacijos turi nenormalų polinkį, kad žmonės pamirštų kvėpuoti – o jei ne kvėpuosite jūsų nerimas tik didės ir bus dar blogiau. Įsitikinkite, kad gausite daug deguonies į smegenis, paimdami gilius, reguliarius pilvo kvėpavimus.

  1. Nusiraminkite.

Akrofobija per vieną dieną neištirpsta. Skirkite sau daugiau laiko ir erdvės, reikalingos dirbti su šiuo iššūkiu, be spaudimo ar papildomo sprendimo priėmimo.

Tam, kad pradėtumėte pratintis su nerimo ir jaudulio susidūrimais esant aukštuose vietose, siūlome peržiūrėti šį filmuką ir žiūrėti jį tiek, kol jūsų delnais neprakaituos.